Bursa Şeftalisi Toptan ve Bahçeden Satış

Bursa Şeftalisi Toptan ve Bahçeden Satış

Bursa Da Samanlı Mahallesi, kumlukalan, Agaköy ve Kazıklı Toptan Şeftali Satışlar.

İster Bahçe Olarak İster Kilo İle Satışlarmız Vardır.

Bursa şeftali çeşitleri ve toptan Ve Berakende Alım Yapabilieceğiniz İletişim bilgileri

Ayrıntılı bilgi için.

Kemal AYHAN: 0532 799 1354

Bursa Şeftali çeşitleri…. Toptan Olarak Temin Edilebilir Şeftali çesitleri. Mevsime göre türler için aramanızı tavsiye ederiz.

bursa şeftali çeşitleri…

Tastired

Ağaç güçlü gelişir ve yarı yayvan büyür, sık ve ince dal oluşturur. Meyve oval olum zamanına göre en iri çeşit özelliğini taşır. Meyve kabuğu üst rengi kırmızı, et dokusu sert, meyve eti sarı renkli, tatlı, gevrek ve lezzetlidir..

Francoise

Ağaçları orta kuvvette, yarı dik gelişir. Soğuklama ihtiyacının kısa olması nedeniyle erken çiçeklendiği için özellikle Akdeniz ve Ege bölgelerinde sahil kesimlerinde tavsiye edilir.

Early May CrestKaliforniya

da ıslah edilen, ağaçları orta kuvvette gelişen, erken çiçeklenen, oldukça verimli bir çeşittir. Meyve orta büyüklükte, yuvarlak şekilli, meyve kabuğu; sarı zemin üzerine kırmızı renktedir.

Spring CrestABD Georgia’a

ıslah edilen, orta güçlü ve yayvan gelişen ağaç yapısına sahip verimi bir çeşittir. Çiçekleri orta dönemde açtığı için geç donlardan fazla etkilenmez. Meyve kabuğu sarı zemin üzerine parlak kırmızı renktedir.

Spring Bella

Ağaçları orta kuvvette ve yayvan gelişen, verimli bir çeşittir. Meyve sarı zemin üzerini % 85-90 oranında kaplayan yoğun canlı kırmızı renktedir. Meyve silindirik, basık, orta irilikte, yarı tüylüdür.

Spring Lady

Kaliforniyada ıslah edilen, ağacı yayvan ve kuvvetli gelişen, yetiştiriciliği Ege, Akdeniz ve Marmara Bölgelerinde yaygınlaşan. yüksek verimli bir çeşittir.

Royal Gem

Amerika’da ıslah edilen, ağacı orta kuvvetli gelişme gösteren, yüksek verimli, orta erkenci, bir çeşittir. Meyve orta büyüklükte, iyi bakım koşullarında iri, kaliteli ve lezzetli olup yuvarlak, hafif ovaldir.

Rich Lady

Ağaçları orta kuvvette yayvan gelişen oldukça verimli bir çeşittir. Meyve orta büyüklükte, oval, yanlardan hafif basık, az tüylü, meyve kabuğu sarı zemin üzerine canlı parlak kırmızıdır.

Royal Glory

Ağaçları kuvvetli, geniş ve yayvan gelişen çok verimli, meyveleri orta büyüklükte, albenisi iyi olan, gösterişli bir çeşittir. Meyve; yuvarlak, canlı kırmızı renktedir.

Early Rich

Ağacı kuvvetli gelişir ve oldukça verimli erkenci çeşitler içerinde yer alır. Meyve iri, yuvarlak ve albenisi iyidir. Meyveleri bir örnek, (aynı iriliktedir) meyve dış kabuğu parlak kırmızı, meyve eti sert dokulu sarı renklidir.

Royal Majestic

Meyve oval şekilde ve oldukça iri bir çeşittir. Meyve sarı et renginde, tatlı aromalı, mükemmel yeme kalitesine sahiptir. Meyve turuncu zemin rengi üstüne koyu parlak kırmızı kabuk rengine sahiptir. Çekirdek ete yapışık değildir.

Vista Rich

Kaliforniya’da ıslah edilen bir çeşittir. Ağaçları geniş dallanma eğiliminde olan, orta kuvvetli gelişen, oldukça verimli bir çeşittir

Royal Time

Meyveler orta İrilikte ve yuvarlak olup koyu kırmızı üst renge sahiptir. Erken meyveye yatar. Meyve eti sarı renkte ve sert dokulu olup yola dayanımı yüksektir.

Royal Lee

Büyük, yuvarlak, turuncu-kırmızı üst kabuk rengine sahip, zemin rengi; sarı turuncudur. Meyve sarı etli ve sert dokulu olup, asit oranı düşük, kaliteli, aromalı, tatlı ve yemesi mükemmel bir çeşittir.

Royal Pride

Meyve yuvarlak ve iri olup düzgün şekillidir. Dış kabuk parlak koyu kırmızı renkte, meyve tatlı, albenisi yüksektir. Et dokusu sert ve yola dayanımı İyi olan bir çeşittir. Meyve eti sarıdır. Kabuk zemin rengi turuncudur.

Elagant Lady

Kaliforniya’da ıslah edilen bu çeşidin ağaçları orta kuvvette, yarı dik gelişim gösterir ve standart meyveler oluşturur. Meyve orta büyülükte olup meyve kabuğu sarı zemin üzerine sıvama koyu parlak kırmızı- mor renktedir.

Royal Summer

Meyve iri, yuvarlak, parlak koyu kırmızı üst renge sahiptir. Meyve eti, oldukça sert, aromalı ve et rengi sarıdır.

Symphonıe1985 tarihinde ıslah edilmesine rağmen gerek Kaliforniya‘da gerekse Güney Avrupa son yıllarda popüler hale gelmiştir.

Red Elegant

Meyve yuvarlak, hafif basık şekillidir. Meyvesi çok gösterişli Kırmızı kabuk rengine sahiptir ve üzerinde bolca şerit vardır. Meyve eti san veya san turuncudur. Meyve eti sert ve çok dayanıklı bir çeşittir.

Royal Jim

Meyve iri, yuvarlak, olgunlaşması geç dönemdedir. Meyve dış kabuğu diğer çeşitlere göre daha koyu kırmızı, albenisi iyi verimi oldukça yüksektir. Meyve eti, sarı renkte olup, sert-sulu, tat ve aroması yüksek bir çeşittir. Çekirdek ete bağlıdır.

admin

Şu ana kadar 1 yorum

adil Yayın tarihi2:48 pm - Nisan 23, 2014

kuşadası nda da bız bu işi yapıyoruz. 0535 506 46 33

Bir Cevap Yazın

Call Now ButtonBize Ulaşın